Oral Diagnoz - Radyoloji

Oral diagnoz, ağız hastalıklarının yanı sıra ağızda belirti veren tüm sistemik hastalıkların tanısı ve tedavi planlamasını sağlayan ana bilim dalıdır. Birçok sistemik hastalık, ağız içinde önemli belirtiler gösterir. Çene kemikleri ve eklemi başta olmak üzere tükürük bezleri, dilde ya da ağızda görülen tüm yumuşak dokuların hastalıkları diş hekimliğini ilgilendiren konulardır.

Gelişen teknolojiyle birlikte ağız içi detaylı şekilde görüntülenirken çene kemiği ve diş hastalıklarının teşhisi kolaylaşmıştır. Hekimlere yardımcı olan görüntüleme sistemleri, tedavi sürecini de kolaylaştırmaktadır.  Günümüzde en sık kullanılan ağız içi görüntüleme sistemleri; Ağız İçi Kamera , Panoramik Röntgen ve Periapikal Röntgendir.

Ağız İçi Kamera

Ağız içi kamerası ile muayene esnasında tüm dişler, diş çürükleri, dolgular, köprü ve kuronların yanı sıra ağzın içi detaylı olarak hasta ve hekim tarafından incelenebilmektedir.

Panoramik Röntgen

Panoramik röntgen sayesinde dişlerin tamamı görüntülenebilir. Panoramik röntgen ile tüm dişler, çevre dokular, tüm üst-alt çene ve çene eklemlerinin detaylı incelenmesi sağlanır.

Periapikal Röntgen

Panoramik röntgenlerle tanı konulan ve daha detaylı görüntüleme gerektiren ağız içi rahatsızlıklarının teşhisi gerçekleştirilir. Yakın olan dişler ve bu dişlerin kemik dokularının görüntülendiği bir sistemdir.

Ent Tıp merkezi ile iletişime geçerek çene, ağız ve diş hastalıkları, oral diagnoz ve radyoloji ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)