Uyku EEG Testleri

http://www.ent.com.tr/m/r/sayfa/eeg-testleri.jpg-C14U.JPG

Merkezimizde bebek,çocuk,yetişkin tüm yaş guruplarındaki hastalara, hastalığın durumuna göre;

Tüm Gece Uyku EEG Testi  

Kısa Süreli Uyku EEG Testi  (1–3 saat)

Standart EEG Testi

Aktisyonlu EEG  Testi  ve EEG Monitörizasyonu  yapılabilmektedir.

EEG Nedir? Beynin biyo-elektrik aktivitesinin saptanması amacıyla gelişmiş bilgisayar sisteminin kullanıldığı epilepsi başta olmak üzere pek çok beyin hastalığında, metabolik, iltihabi ve toksik nedenlere bağlı olabilecek her türlü şuur değişikliklerinde gerekli olan bir testtir. 

Bazı nörolojik hastalıklar  uyku    sırasında    ortaya  çıkmakta  ve ancak  uyku döneminde  yapılan EEG  testi ile  belirlenebilmektedir.

Bebek, çocuk, genç, yaşlı her yaş grubunda ve gebelerde güvenlikle uygulanır. Beyin içerisindeki bio elektrik dağılımına ve bakılır. Kafanın belli bölgelerine özel kremler elektrodlar yapıştırılır. Beyinin belli bölgelerinden çıkan bio-elektrik akımlaı bilgisayarda kaydedilir ve incelenir. İnceleme sırasında beyine elektrik verilmesi söz konusu değildir. Kesinlikle zararlı değildir. Beyin ile ilgili elektrofizyolojik problemler saptanarak tedavi yönlendirilir. Çocuk EEG  Test  sonuçları da ileri dijital teknoloji ile değerlendirilmekte ve bu konuda uzmanlaşmış doktorlar tarafından rapor edilmektedir.

soru - yorum

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)