Op. Dr. Sinan YÜCEL


Kulak, Burun, Boğaz ve Baş, Boyun Cerrahisi Uzmanı

Zonguldak doğumlu olan Dr. Sinan YÜCEL ilköğretimini Manisa’nın Demirci ilçesinde, orta  öğretimini ise İzmir Bornova' daki İzmir Maarif kolejinde tamamladı.
 

Tıp eğitimini ise Cerrahpaşa  Tıp Fakültesinde aldı. Mezun olduktan sonra bir süre İstanbul Karaköy’ deki Denizyolları Hastanesinde pratisyen hekim olarak çalıştı.Daha sonra İhtisas imtihanını kazanarak Haseki Hastanesinde KBB asistanlığına başladı.Bu arada kısa dönem askerlik uygulamasından yararlanarak askerlik görevini Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Gümüşsuyu Asker Hastanesinde tamamladı.
 

Op.Dr.Muzaffer Öktem ve Op.Dr.Doğan Küntay’ ın değerli katkılarıyla ihtisasını tamamladı ve aynı yıl baş asistanlık sınavını kazanarak KBB Baş Asistanlığı görevine başladı.1985 yılında Şef Muavinliği sınavını kazanarak İstanbul Beyoğlu Devlet Hastanesine Şef Muavini olarak atandı.Doç.Dr.Mehmet Ali Şehitoğlu’nun şefliğinde KBB kliniğinin kurulması ve asistan eğitiminde görev aldı.

1991 yılında istifa ederek Bahçelievler Özel Haznedar Hastanesinde KBB Uzmanı olarak çalışmaya başladı.2001 yılında ENT Kulak Burun Boğaz Merkezine geçen Dr Sinan Yücel halen bu görevini tam gün aktif olarak çalışarak sürdürmektedir.
 

Mesleki eğitim açısından yurtiçi ve yurtdışı kongre ve toplantılara düzenli olarak katılmaktadır.Yaklaşık 50 civarında kongre ve toplantıya katılan Dr.Sinan Yücel 1990 ve 1993 yıllarında olmak üzere iki kez Graz, Avusturya’da Dr.H.Stammberger  tarafından düzenlenen Endoskopik Sinüs Cerrahisi Kurslarına katılmış ve bir sürede gözlemci olarak bulunmuştur.1993 yılında İstanbul’da düzenlenen IFOS 15.Dünya Kongresi’nin düzenleme çalışmalarında görev almıştır.
 

 

YURT DIŞINDA KATILDIĞI BAŞLICA TOPLANTILAR

* 1996 Budapeste,Macaristan

3rol European Congress of Otorhinolaryngology 
 

* 2007 Viyana,Avusturya

6th European Congress of Oto-rhino-laryngology

    Head and neck surgery
 

* 2010 Kyoto,Japon

6th İnternational Meniere’s disease and inner ear symposium  
 

* 2013 Seul, Kore

20th İFOS World Congress

 

* 2016 Edinburg,Birleşik Krallık

10th İnternational Conference on cholesteotoma and ear surgery

 

* 2017 Bologna, Italya

2. World Congress on Endoscopic Ear Surgery

 

Mesleki İlgi Alanları;

Kulak Cerrahisi, Başdönmesi


Özel İlgi Alanları;

Seyahat,Basketbol

 

İyi derecede İngilizce bilen Dr.Sinan YÜCEL evli olup 2 çocuk ve 2 torunu vardır.

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)