Op. Dr. Hamdi YAKUT

Kulak, Burun, Boğaz ve Baş, Boyun Cerrahisi Uzmanı

 

1954 Hopa doğumlu, ilk ,orta, lise öğrenimini Ardahan da tamamladı.
1972-1978 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi''nde öğrenim gördü. Kilis seyyar jandarma tabur tabibi olarak askerliğini yaptı.1983 yılında Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi''nde kulak burun boğaz baş ve boyun cerrahisi kliniğinde başladığı uzmanlık eğitimini 1986 yılında otosklerozda revizyon cerrahisi tezi ile tamamladı. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı olduktan sonra Nizip devlet hastanesinde mecburi hizmet yaptı,1990 da Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB kliniğinde başasistan olarak göreve başladı. 1992 Yılında Şef yardımcısı oldu. KBB Uzmanı yetiştiren bu kurumda öğretim görevlisi olarak 2005 yılı sonuna kadar hizmetine devam etti. Kurumda çalıştığı sürede 54 asistan doktorun eğitimine ve tez çalışmalarına katıldı bilgi ve becerilerini onlarla paylaştı.
 

1990 yılında  Bakırköy’de KBB uzmanı arkadaşları ile birlikte kurdukları ENT KULAK BURUN BOĞAZ ve BAŞ BOYUN CERRAHİSİ TIP MERKEZİ’NDE tam gün aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışı 40’a yakın bilimsel kongre ve toplantıya katıldı. Yurtdışında değişik üniversitelerde kısa süreli gözlemci olarak bulundu. 8 kez uluslararası sempozyum düzenleme komitesinde yer aldı. 30’a yakın mesleki tebliğ ve makalesi yayınladı.1990 yılında KBB postası adında bilimsel derginin çıkarılmasında yer aldı ve 3 yıl süreyle sorumlu yazı işleri müdürü ve yardımcı editör olarak sorumlu oldu.2003 yılında Türk Kulak Burun Boğaz Derneği''nin düzenlediği Ulusal Kongrede Otoskleroz cerrahisi kursu, 2005 yılında Rinoplasti kursu düzenledi.

Mesleki ilgi alanları
Çocuk KBB hastalıkları, kulak cerrahisi, baş dönmesi, burun estetiği, KBB’de laser cerrahisi.

Özel ilgi alanları
Futbol, seyahat ve politika.

Bildiği Diller
İngilizce ve Lazca bilmektedir.

Evli olup 2 kızı ve 1 torunu vardır.

Halen Avrupa Tıbbi Lazer Derneği (EMLA), Avrupa Rinoloji Derneği, Amerikan Otorinolaringoloji Derneği, İstanbul Tabip Odası, Türk Otorinolaringoloji ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği üyesi olup, Karadeniz Kültür Dayanışma Derneği kurucu üyesi ve dernek yönetim kurulunda aktif olarak görev almaktadır.

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)