BESLENME ve DİYET ÜNİTESİ

ENT Tıp Merkezi  Beslenme ve Diyet Ünitesi;

Medikal estetik ve diyet konusunda uzmanlaşmış doktor, diyetisyen ve diğer sağlık elemanlarından oluşan bir ekiple hizmet vermektedir.

Beslenme ve Diyet Ünitesine  başvuran kişilerin diyet uygulamaları öncesinde uzman doktor tarafından, özgeçmişleri, mevcut hastalıkları, kullandıkları ilaçlar, beslenme alışkanlıkları, gözden geçirilerek, öncelikle tıbbi olarak değerlendirilmesi, muayeneleri, detaylı vücut analizleri, gerekli durumlarda da kan check-up tetkikleri ve diğer testler yapılmaktadır.

Diyet programına alınması planlananların tüm sağlıklı beslenme ve diyet programları diyetisyenler  tarafından hazırlanarak uygulanmaktadır.

BIA ölçüm tekniği ile yapılan biyoelektriksel vücut analizi ve diğer tetkikler de dikkate alınarak sonuçlar hakkında kişiler detaylı bilgilendirilmekte ve hangi diyet programına alınacağına karar verilmektedir.

Merkezimizde diyet programları Özel diyet listeleri veya hipokalorik beslenmeye yardımcı ürünler ile yapılmaktadır. Her yaş grubu bu programdan faydalanabilir.

Program süresi ve şekline kişilerin durumu,alışkanlıkları dikkate alınarak diyetisyen tarafından belirlenir. Obez çocuklarda, hamilelerde ve kronik hastalıkları (diyabet, çölyak, guatr vb.) olanlarda  uygun diyet programları planlanmaktadır.

Hamilelik Programları:

Hamilelik esnasında anne adayının kilo alışı denetlenir, annenin ve bebeğin beslenmeye bağlı sağlıklı gelişimi için gerekli program hazırlanarak uygulanır.

Aşırı  Zayıf Olanlarda Kilo Aldırma:

Aşırı zayıf olanlarda doktor kontrolü ve tetkikleri sonunda vücudun ihtiyaçları belirlenip, vücut analizi verileri ile birlikte sağlıklı kilo aldırma programları hazırlanmaktadır. 

soru - yorum

ÜCRETSİZ OTOPARK ve VALE HİZMETİ
(Kapalı otoparka LPG'li araç alınmaz.)